Teknologji bashkohore ne dezinfektimin e ambjenteve spitalore. Mirenjohje pa fund dhe falenderime nga zemra të stafit të SUSN Bashkise se Tiranes por në vecanti Kryetarit te Bashkise Z.Erjon Veliaj I cili beri të mundur #lehtesisht# shpejt #dhe me cilesi# në kete kohe pandemie , aplikimin për here të pare në Shqiperi në spitalet publike,të teknologjise…

Në emër të stafit të spitalit dëshiroj të shpreh mirënjohjen time për Dr.Bettina & Dr.Artanin dhe përmes tyre OBSH për realizimin ekzaminimit Genexpert Covid në spitalin tonë Nga sot në spitalin SUSN do të fillojnë ekzaminimet PCR kovid me Genexpert. Kjo lloj metode ekzaminimi është bërë për herë të parë në vendin tonë dhe është…

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së 60-vjeçarit me inicialet L.Sh., nga Kurbini i cili i dha fund jetës mbrëmë pas mesnate, dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij. 60 vjeçari i konfirmuar me COVID-19, ishte shtruar pasditen e datës 28 nëntor në spitalin “Shefqet Ndroqi”,…

Në keto dite të veshtira Covidi per personelin e spitalit dhe pacientet e shtruar Zoti Avni Ponari perfaqesuesi i kompanise se sigurimit SIGAL dhuroi aparat radiografia për të bere radiografite prane shtratit të semureve. Stafi I spitalit SUSN falenderon nga ❤️Z.Avni Ponarin dhe Sigal për kete ndihme sa bujare aq edhe të cmueshme për trajtimin…

Falenderojme nga zemra popullin Gjerman, Qeverine Gjermane dhe Shkelqesine e Tij Ambasadorin Peter Zingraf per mbeshtetjen dhe ndihmen sa bujare aq edhe të cmuar duke na dhuruar dhjete respirator të gjeneracionit bashkohor. Keto respiratore do të risin cilesine dhe sigurine e sherbimit per pacientet duke krijuar kushte optimale personelit shendetesor te Spitalit Universitar Sh.Ndroqi Mirenjohje…

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së 65-vjeçarit me inicialet H.M, i cili i dha fund jetës mbrëmjen e sotme dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij në këto momente të vështira. 65-vjeçari ishte shtruar një ditë më patë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me pneumoni të…

 

 

© 2018 Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi”

Powered by Evolve